کتاب | علوم انسانی | ادبیات | داستان کوتاه | چند روایت معتبر
چند روایت معتبر شابک: 9789643621377 108 صفحه 104 گرم قطع: پالتوئی نوع جلد: شوميز تیراژ: 1000 روایت معتبر مصطفی مستور علوم انسانی ادبیات داستان کوتاه

135,000 ریال 180,000 ریال

ناشر: چشمه

چاپ بیست و سوم

چند روایت معتبر
داستانهایی درباره عشق، زندگی، ایمان، نفرت و مرگ. مصطفی مستور در مجموعه داستان «چند روایت معتبر» با رویکردی فلسفی به مسائل و دغدغه‌هایی می‌پردازد که برای خوانندگان آثار او آشناست. عشق، زندگی و روابط زوج‌های جوان و بحران رابطه از جمله مضامینی است که در این مجموعه به آنها پرداخته شده است. کتاب شامل هفت داستان است به نامهای: «چند روایت معتبر درباره‌ی عشق»، «چند روایت معتبر درباره‌ی زندگی»، «چند روایت معتبر درباره‌ی مرگ»، «مصائب چند چاه عمیق»، «در چشم‌هات شنا می‌کنم و در دست‌هات می‌میرم»، «کیفیت تکوین فعل خداوند» و «کُشتار».
آنچه می‌خوانید قسمتی است از داستان «چند روایت معتبر درباره‌ی عشق» از این مجموعه: «...یکشنبه‌ی بعد می‌روی و تخته سیاه را پُر می‌کنی از فرمول‌های قوانین حرکت شتاب‌دار و با خودت کلنجار می‌روی که چشمت به دخترک نیفتد. گاهی وسط درس‌دادن حس می‌کنی یکی از صندلی‌های کلاس از بقیه روشن‌تر است. پس بی‌اختیار به سمت روشنایی می‌چرخی و نگاهت به دخترک می‌افتد که مثل باران ملایمی بر سطح روحت می‌بارد و کلافه‌ات می‌کند. گچ را لبه‌ی تخته سیاه می‌گذاری و به بهانه‌ی قدم‌زدن بین ردیف‌های صندلی‌های کلاس بالای سر دخترک می‌روی. سرش را روی دفترچه‌اش خم کرده و در قاب مربع آبی‌رنگی می‌نویسد: هرگاه جسمی تحت تأثیر نیروی ثابتی واقع شود و شتاب گیرد این شتاب با نیرو نسبت مستقیم و با جرم نسبت معکوس دارد. بعد نگاهت به اسم بالای دفترچه می‌افتد و دلت انگار آشوب می‌شود: کیمیا طلوع.»
مجموعه داستان «چند روایت معتبر» در نشر چشمه منتشر شده است.
درباره نویسنده: مصطفی مستور (- 1343)، داستان‌نویس، مترجم، پژوهشگر و نمایشنامه‌نویس ایرانی.
رتبه گودریدز: 3/20 از 5.

ادامه keyboard_arrow_down