کتاب | نوجوان | نوجوان | داستان | سه گانه افسانه های گریم 1: افسانه های گریم ترسناک می شوند
سه گانه افسانه های گریم 1: افسانه های گریم ترسناک می شوند شابک: 9786002533364 278 صفحه 247 گرم قطع: رقعی نوع جلد: شوميز تیراژ: 550 گانه افسانه گریم افسانه گریم ترسناک شوند آدام گیدویتز رقیه بهشتی نوجوان نوجوان داستان

436,800 ریال 560,000 ریال

ناشر: کتاب پارسه

چاپ یکم

سه گانه افسانه‌‌های گریم 1: افسانه‌های گریم ترسناک می‌شوند
در آغاز قرن نوزدهم دو برادر آلمانی به نام‌های یاکوب و ویلهلم گریم مجموعه‌ای از افسانه‌های پریان را گردآوری کردند و با نوشتن این افسانه‌ها بخش مهمی از فرهنگ عامه را از خطر فراموشی و نابودی نجات دادند. میراثی که این دو برادر به جا گذاشتند امروزه در سراسر جهان به صورت‌های مختلف، از جمله به صورت فیلم‌های انیمیشن، دست‌به‌دست می‌شود. «هانسل و گرتل»، «سیندرلا»، «سفیدبرفی»، «شنل‌قرمزی» و «زیبای خفته» از جمله افسانه‌های مشهور برادران گریم هستند.
آدام گیدویتز در کتاب سه جلدی «سه گانه افسانه‌های گریم» با اقتباس از این افسانه‌ها جانی تازه در آن‌ها دمیده است. گیدویتز در این مجموعه افسانه‌هایی از برادران گریم را انتخاب کرده و به آن‌ها خط و ربطی نو داده است تا برای مخاطب امروزی جذاب بشوند. او گاهی نقل قصه را متوقف می‌کند و با شوخ‌طبعی نکاتی را با بچه‌ها در میان می‌گذارد و باز بر سرِ قصه می‌شود.
«افسانه‌های گریم ترسناک می‌شوند» نخستین کتابِ این سه‌ گانه است. گیدویتز در این کتاب افسانه معروف «هانسل و گرتل» و افسانه‌هایی دیگر از برادران گریم را دستمایه قرار داده و از ترکیب آن‌ها داستانی مهیج، ترسناک و در عین حال با نشاط ساخته است. او در مقدمه کتاب می‌گوید: «می‌دانید، سرزمین گریم می‌تواند جایی وحشتناک باشد. اما ارزش جستجو کردن را دارد. چون در زندگی، آدم‌ها فقط در تاریک‌ترین مناطق است که می‌توانند درخشان‌ترین زیبایی‌ها و روشن‌ترین راه‌ها را پیدا کنند. و البته، خونین‌ترین اتفاق‌ها را.»
«افسانه‌های گریم ترسناک می‌شوند» با ترجمه رقیه بهشتی در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است.
درباره نویسنده: آدام گیدویتز (- 1982)، نویسنده امریکایی ادبیات کودکان.

ادامه keyboard_arrow_down

از همین نویسنده
از همین مترجم