کتاب | کودک | کودک | داستان | اگر رویای کوچکی داشتم
اگر رویای کوچکی داشتم شابک: 9786222515218 36 صفحه 180 گرم قطع: وزيری نوع جلد: شوميز تیراژ: 2000 رویای کوچکی داشتم نینا لیدن حبیب علیانی کودک کودک داستان

390,000 ریال 520,000 ریال

ناشر: چار

چاپ یکم

کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم» نوشتۀ نینا لیدن
کتابی همراه با تصویر برای کودکان چهار سال به بالا. کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم»، با عنوان اصلی If I Had a Little Dream، کتابی است از نینا لیدن و با تصاویری از ملیسا کاستریلن که به زبانی ساده و در عین حال شاعرانه کودکان خردسال را با مفاهیمی انسانی آشنا می‌کند. در کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم» سعی شده است که با پرورش نیروی تخیل در کودکان رابطۀ عاطفی و همدلانۀ آن‌ها با دیگران و نیز رابطۀ عاطفی و همدلانه‌شان با جهان و موجودات و پدیده‌های آن تقویت شود.
متن اصلی کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم» نخستین بار در سال 2017 منتشر شده است.

مروری بر کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم»
در کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم» سخن از مفاهیمی مانند زیبایی و عشق و کنجکاوی و شگفتی و شادی و آرامش و خوبی است و سخن از تماشای طبیعت و جهان با چشم‌های کنجکاو. در این کتاب برای بیان هر مفهوم و احساس انسانی از یک شیء یا پدیده آشنا استفاده شده است، به این صورت که اشیاء و پدیده‌های ملموس نمادی از احساسات و مفاهیم گوناگون انسانی گرفته شده‌اند و این‌گونه سعی شده است تا کودکان، از طریق عباراتی شاعرانه که با تصاویری همراهی می‌شوند، عشق و شادی و زیبایی و کنجکاوی را بشناسند و به پیرامون خود با شگفتی و کنجکاوی و عشق و علاقه بنگرند و همچنین بیاموزند که شادی‌ها و لذت‌هایشان را با دیگران تقسیم کنند و شکرگزار همۀ چیزهای خوبی باشند که در جهان وجود دارد. «اگر رؤیای کوچکی داشتم» همچنین کتابی است که نیروی خیالپردازی و رؤیابافی را در کودکان پرورش می‌دهد و به آن‌ها می‌آموزد که شاعرانه به اطراف خود بنگرند و شگفتی‌های موجود در هر چیز به‌ظاهر عادی را دریابند.
اینک سطرهایی از این کتاب:
«اگر باغ کوچکی داشتم، نامش را می‌گذاشتم همه. "همه" را پر می‌کردم از ریشه و دانه تا جان و دلم را زنده کند.
اگر برکه‌ی کوچکی داشتم، نامش را می‌گذاشتم شگفتی. "شگفتی" زیبایی‌های روی زمین و زیر آب را نشانم می‌داد.
اگر قایق کوچکی داشتم، نامش را می‌گذاشتم الماس. "الماس" وجودم را درخشان می‌کرد؛ درخششی که نمی‌توانم آن را اندازه بگیرم.
اگر دوچرخه‌ی کوچکی داشتم، نامش را می‌گذاشتم بال. "بال" من را به همه‌جا می‌برد تا چیزهای فراوانی ببینم.
اگر میز کوچکی داشتم، نامش را می‌گذاشتم شیرین. "شیرین" جایی می‌شد برای تقسیم خوراکی‌های خوشمزه.»
کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم» با ترجمۀ حبیب علیانی در انتشارات کتابِ چار منتشر شده است.

درباره نینا لیدن و ملیسا کاستریلن
نینا لیدن (Nina Laden)، نویسنده کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم»، متولد 1962 در نیویورک است. مادر و پدر نینا لیدن هردو هنرمند بودند. مادرش اهل طراحی و نقاشی و شعر و کتاب و موسیقی بود و دوستدار حیوانات. پدرش، باب لیدن، مجسمه‌ساز بود و دو بار برای جلوه‌های ویژه و گریم نامزد جایزه اسکار شده بود. نینا لیدن نویسندگی را از کودکی آغاز کرد و دو کتاب اولش را در پنج‌سالگی و نُه‌سالگی نوشت.

ملیسا کاستریلن (Melissa Castrillon)، تصویرگر کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم»، متولد شهری کوچک در حومۀ لندن و اکنون ساکن کمبریج است. او کار طراحی و تصویرگری کتاب‌های کودکان را از سال 2006 آغاز کرده است.

رتبۀ کتاب «اگر رؤیای کوچکی داشتم» در گودریدز: 4.23 از 5.

ادامه keyboard_arrow_down

از همین نویسنده