کتاب | علوم انسانی | جامعه شناسی | زنان | جنس اول : توانایی های زنان برای دگرگونی جهان
جنس اول : توانایی های زنان برای دگرگونی جهان شابک: 9786007439883 434 صفحه 415 گرم قطع: رقعی نوع جلد: شوميز تیراژ: 770 توانایی زنان برای دگرگونی جهان هلن فیشر نغمه صفاریان پور علوم انسانی جامعه شناسی زنان

540,000 ریال 600,000 ریال

ناشر: فرهنگ نشر نو

چاپ پنجم

جنس اوّل
در دفاع از حقوق زنان معمولا بر برابری آنها با مردان تأکید می‌شود. هلن فیشر اما در کتاب جنس اوّل: توانایی‌های زنان برای دگرگونی جهان بدون اینکه بر چنین باوری صحه بگذارد از ویژگیهای زنان می‌گوید و با نشان دادن نقاط قوت آنها اعلام می‌کند که زنان جنس اوّل‌اند و آینده متعلق به آنهاست و این زنان هستند که با مهارتهایی نظیر شیوه تفکر شبکه‌ای در شکل دادن به آینده جهان و تحولات آن نقشی مؤثر ایفا خواهند کرد. فیشر در این کتاب ضمن اذعان به تمایز و تفاوتهای زن و مرد بر نقاط قوت زنان تأکید می‌کند. به اعتقاد او به رسمیت شناختن جایگاه واقعی زنان مستلزم پافشاری بر برابری‌ آنها با مردان و تحقیر مردان نیست.
جنس اوّل شامل مقدمه‌ای از مترجم، مقدمه نویسنده و یازده فصل است. عنوانهای فصلهای این کتاب عبارتند از: شیوه تفکر شبکه‌ای(توانایی‌ زنان در توجه به هر موضوع با در نظر گرفتن شرایط محیطی)، دیدگاه زنان و مردان نسبت به قدرت(زنان و کارهای گروهی)، مهارتهای کلامی زنان(مربیان عصر اطلاعات)، توانایی خواندن فکر(توانایی زنان در مراوده با مردم)، جانشینان بقراط(زنان، التیام‌بخش آلام)، شیوه زنان در رهبری(زنان در جامعه مدنی و دولت)، فردا متعلق به زنان است(زنان دنیای تجارت را چگونه دگرگون خواهند ساخت)، مدنیت جنسی(میل جنسی زنانه)، دلباختگی(عشق در قرن بیست و یکم)، ازدواجهای هم‌تراز(تجدید ساختار ازدواج)، جامعه‌ای استوار بر تشریک مساعی زنان و مردان(باز یافتن تساوی).
جنس اوّل: توانایی‌های زنان برای دگرگونی جهان با ترجمه نغمه صفاریان‌پور در نشر نو منتشر شده است.
درباره نویسنده: هلن فیشر (- 1945)، پژوهشگر حوزه انسان‌شناسی اهل آمریکا.
رتبه گودریدز: 84/3 از 5.

ادامه keyboard_arrow_down

از همین نویسنده