آشوب شابک: 9789644891144 638 صفحه 885 گرم قطع: رقعی نوع جلد: گالينگور تیراژ: 1100 آشوب جرد دایموند اصلان قودجانی علوم انسانی جامعه شناسی عمومی

1,700,000 ریال 2,000,000 ریال

ناشر: طرح نو

چاپ سوم

آشوب
کشورها و جوامع بحران‌زده چگونه می‌توانند بر بحرانی که به آن گرفتار شده‌اند غلبه کنند؟ جرد دایموند در کتاب آشوب: نقاط عطف برای کشورهای بحران‌زده با وام گرفتن از مفاهیم روان‌شناسی فردی راهکارهایی را برای غلبه کشورها بر بحران ارائه می‌دهد. دایموند معتقد است آنچه انسان‌ها در مواجهه با بحران‌های فردی انجام می‌دهند در مواردی می‌تواند در چیرگی بر بحران‌های ملی نیز کارساز و راهگشا باشد.
او بحث خود را با بررسی هفت کشور که در طول چند دهه گرفتار بحران‌هایی بوده‌اند طرح کرده است. هفت کشور مورد بررسی او کشورهای فنلاند، ژاپن، شیلی، اندونزی، آلمان، استرالیا و آمریکا هستند.
دایموند چناکه خود توضیح می‌دهد به بررسی اوضاع این کشورها «از دریچه تغییرات گزینشی در بحران‌های شخصی» پرداخته است.
او همچنین ضمن بررسی کشورهای مذکور به این موضوع می‌پردازد که آیا الگوهایی که آن کشورها برای عبور از بحران به کار برده‌اند می‌تواند در آینده نیز برای کشورهای بحران‌زده راهگشا باشد؟
پذیرش بحران و نیز پذیرش مسئولیت بحران و آن را به گردن دیگران نینداختن از جمله راهکارهایی است که به اعتقاد دایموند کشورها را در پشت سر گذاشتن بحران و چیرگی بر آن یاری می‌کند.
او همچنین این بحث‌ را پیش می‌کشد که آیا صیقل خوردن کشورها برای اجرای تغییرات بزرگ نیازمند بحران است یا نه؟ و نیز به این بحث می‌پردازد که آیا رهبران اثری تعیین‌کننده بر تاریخ گذاشته‌اند یا نه؟
آشوب با ترجمه اصلان قودجانی در انتشارات طرح نو منتشر شده است.
درباره نویسنده: جرد دایموند (-1937)، نویسنده آمریکایی و متخصص در زمینه‌های کاراندام‌شناسی، زیست‌فیزیک، پرنده‌شناسی، محیط‌ زیست‌گرایی، بوم‌شناسی، جغرافیا، زیست‌شناسی فرگشتی و مردم‌شناسی.

ادامه keyboard_arrow_down

از همین نویسنده
از همین مترجم