طبل حلبی شابک: 9789644481666 800 صفحه 983 گرم قطع: رقعی نوع جلد: گالينگور تیراژ: 1650 حلبی گونترگراس سروش حبیبی علوم انسانی ادبیات داستان خارجی

1,650,000 ریال 2,200,000 ریال

ناشر: نیلوفر

چاپ یازدهم

طبل حلبی
تاریخ به روایت تخیلِ بازیگوش و بی‌حدومرزِ نویسنده‌ای چیره‌دست. گونتر گراس در رمان طبل حلبی، که از مشهورترین آثار اوست، آلمان هیتلری را از دریچه طنز و تخیل و فانتزی و هجو و افسانه به تماشا گذاشته و تصویری انتقادی از روزگاری آشفته و ترسناک و جنون‌آمیز به دست داده است. اسکار، شخصیت اصلی رمان طبل حلبی، یک آدمِ عادی نیست. او کودکی است که تصمیم گرفته بزرگ نشود و در سه سالگی بماند. بنابراین جسم اسکار در سه سالگی مانده اما فکرش رشد کرده است. این تناقض را هیچ کس درنمی‌یابد و همین عاملی است تا اسکار، بازیگوشانه و با شوری شیطانی، به همه جا سرک بکشد. گونتر گراس در این رمان با به هم آمیختن وحشت و کمدی، ناگفته‌های یک تاریخ پرآشوب و هولناک و تلخ را روایت می‌کند و مردم عادی و فراموش‌شدگان این تاریخ را به صحنه رمان احضار می‌کند. طبل حلبی یکی از آثار شاخص رئالیسم جادویی اروپایی است؛ اثری که عناصر خیالی را از عالم افسانه و فانتزی و رؤیا چنان وارد واقعیت می‌کند که آنها را به عنوان بخشی از واقعیتِ جهانِ ساخته و پرداخته نویسنده باور می‌کنیم.
بر اساس این رمان در سال 1979 فیلمی به کارگردانی فولکر شلوندورف ساخته شد که جایزه نخل طلای کن و اسکار بهترین فیلم خارجی را گرفت.
ترجمه سروش حبیبی از رمان طبل حلبی در انتشارات نیلوفر منتشر شده است.
درباره نویسنده: گونتر گراس (2015 – 1927)، داستان‌نویس، شاعر، نمایشنامه‌نویس، نقاش و مجسمه‌ساز آلمانی و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1999 میلادی.
رتبه گودریدز:3/96 از 5.

ادامه keyboard_arrow_down