کتاب | علوم انسانی | ادبیات | ادبیات آمریکای لاتین | سال های‏ سگی‏
سال های‏ سگی‏ شابک: 9789643512132 560 صفحه 1556 گرم قطع: رقعی نوع جلد: شوميز های‏ سگی‏ ماریو بارگاس یوسا احمد گلشیری علوم انسانی ادبیات ادبیات آمریکای لاتین

1,687,500 ریال 2,250,000 ریال

ناشر: نگاه

چاپ دوازدهم

سال‌های سگ
رمانی درباره سلطۀ فاشیسم و نازیسم بر آلمان و نتایج آن، به قلم نویسنده‌ای که عصر نازی‌ها را با گوشت و پوست و استخوان تجربه کرده بود. گونتر گراس، که از نسل نویسندگانی است که بخشی از زندگی‌شان در عصر آلمان هیتلری و جنگ جهانی دوم گذشت، در رمان «سال‌های سگ» سال‌های منتهی به آن عصرِ تاریک و ظهور نازیسم و عواقب آن را با تخیل غریبِ داستان‌پردازی توانا که تاریخ را به صحنۀ تخیل می‌کشاند روایت کرده است. «سال‌های سگ» رمانی است در سه بخش که، چنانکه در یادداشت مترجم بر ترجمۀ فارسی رمان آمده، در هر سه بخش آن یک سگ محور داستان است. گراس در این رمان تاریخ و فانتزی و طنز و افسانه را هنرمندانه به هم آمیخته است. اینک سطرهایی از این رمان: «والتر ماترن می‌بیند که چیزهای زیادی برآب می‌رود. سیلاب از مونتا تا که‌زه‌مارک را گرفته. دریا این‌جا نزدیک به مصب رود به کمک می‌آید. می‌گویند موش‌ها در رودخانه بودند. منونیت‌ها می‌گویند: کاتولیک‌های لهستانی باید شب موش‌ها را در آب انداخته باشند. عده‌ای هم می‌گویند شاهزاده‌‌ی آب‌ها را سوار بر اسب سفید دیده‌اند، اما شرکت بیمه نه بودن موش‌ها را در رودخانه می‌پذیرد و نه اعتقادی به شاهزاده‌ی آب‌ها بر اسب سفید از گوتلند دارد. وقتی که دیوار زه‌کشی به خاطر موش‌ها شکست، آن چنان که در افسانه‌ها آمده، اسب سفید با شاهزاده‌ی آب‌ها در رودی که طغیان کرده بود، پرید...»
«سال‌های سگ» با ترجمۀ احمد گلشیری در انتشارات نگاه منتشر شده است.
درباره نویسنده: گونتر گراس (2015 – 1927)، داستان‌نویس، شاعر، نمایشنامه‌نویس، نقاش و مجسمه‌ساز آلمانی و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1999 میلادی.

ادامه keyboard_arrow_down