کتاب | دانش | سلامت | عمومی | الهه‌ انقلابی
الهه‌ انقلابی شابک: 9786002539168 318 صفحه 350 گرم قطع: رقعی نوع جلد: شوميز تیراژ: 700 الهه‌ انقلابی مل ولز عسل عباسیان دانش سلامت عمومی

2,167,500 ریال 2,550,000 ریال

ناشر: کتاب پارسه

چاپ یکم

کتاب «الهۀ انقلابی» نوشتۀ مِل ولز
اگر جزو زنانی هستید که با وزن و خوراک درگیرند پس کتاب «الهۀ انقلابی» خوراک شماست.
کتاب «الهۀ انقلابی»، با عنوان اصلی The Goddess Revolution: Make Peace with Food, Love Your Body and Reclaim Your Life، یک راهنمای انگیزشیِ کارآمد برای همۀ زنانی است که با وزن خود، بدن خود و با غذا مسئله دارند و نمی‌توانند دست از غذا بکشند و از طرفی اعتیادشان به غذا زندگی را برایشان زهر کرده است.
مِل ولز در کتاب «الهۀ انقلابی»، ضمن نقل تجربۀ خودش از اعتیاد به غذا و ماجرای کنار گذاشتن این اعتیاد و کشف راه‌حلی برای پرهیز از پرخوری، راهنمایی متفاوت با راهنماهای مرسوم برای دست‌یابی به وزنی ایدئال و احساس رضایت از خود و زندگی به‌دست می‌دهد.
متن اصلی کتاب «الهۀ انقلابی» اولین بار در سال 2016 منتشر شده است.

مروری بر کتاب «الهۀ انقلابی»
مل ولز در ابتدای کتاب «الهۀ انقلابی» شرح می‌دهد که خودش چقدر با پرخوری درگیر بوده و چه مصیبتها به‌خاطر آن کشیده است. او، ضمن نقل زندگی حرفه‌ای خود که لازمۀ موفقیت در آن تناسب اندام بوده است، تعریف می‌کند که چگونه مرگ پدرش براثر سرطان او را به‌طور جدی به فکر انداخته که با پرخوری و بدخوری مبارزه و روش مبارزه‌اش را ترویج کند. ماجرا، چنانکه نویسنده خود در کتاب «الهۀ انقلابی» شرح می‌دهد، این بوده که در ماههای آخر زندگی پدرش او به فرمولی برای پیشگیری از سرطان و هر بیماری دیگری دست می‌یابد؛ فرمولی که با غذا و چگونه و چه خوردن ارتباطی مستقیم داشته است و مبتنی بر گیاهخواری بوده است. این فرمول البته پدرِ نویسنده را، که او هم مبتلا به بدخوری و ناپرهیزی در غذا خوردن بوده، از مرگ نجات نمی‌دهد چون زمانی کشف می‌شود که دیگر فرصتی برای نجات پدر نمانده بوده است اما نویسنده بعد از مرگ پدرش تصمیم می‌گیرد دکتر تغذیه بشود.
اما آیا به‌راستی کشف فرمول تعذیه‌ای جدید باعث می‌شود مل ولز از بحران پرخوری و اعتیادش به غذا نجات پیدا کند و زندگی برایش شیرین شود؟ نباید در قضاوت عجله کرد چون ولز در ادامۀ کتاب «الهۀ انقلابی» به ما می‌گوید که چنین نشده است. او، طبق فرمولی که کشف کرده بوده، گیاهخواری پیشه می‌کند اما پس از چندی می‌بیند که گیاهخواری هم از اعتیاد به غذا نجاتش نداده است چون حالا زیاده‌خواری را در گیاهخواری هم ادامه می‌دهد. درگیری ولز با وزنش و با غذا ادامه می‌یابد تا اینکه او بارِ دیگر به فکر می‌افتد مشکلش را حل کند و این‌بار فرمولی آشتی‌جویانه‌تر را کشف می‌کند. او درمی‌یابد که می‌توان پروژۀ مقابله با بدخوری را با سخت‌گیری کمتری پیش بُرد و به آن به‌مثابۀ یک امر مفرح و نشاط‌انگیز برخورد کرد. ولز به الگوهایی کمتر سخت‌گیرانه اما کارآمد برای پرهیز از بدخوری و دست‌یابی به رابطه‌ای دوستانه با بدن خود و نیز با غذا دست می‌یابد؛ الگوهایی که در کتاب «الهۀ انقلابی» آن‌ها را به زنانی که مشکلاتی مشابهِ مشکلات پیشین او با غذا و با بدن خود دارند معرفی کرده است.
کتاب «الهۀ انقلابی» کتابی است که به زنان یاد می‌دهد چگونه، بدون سخت‌گیری با بدن خود و سخت‌گیری به‌خرج دادن در مورد تغذیه، عاشق بدن‌شان و نیز عاشق غذا شوند بی‌آنکه غذا به آن‌ها آسیبی بزند و آن‌ها را به بدخوری و دشمنی با بدن‌شان و دشمنی با خوردن بکشاند.
کتاب «الهۀ انقلابی» نقدی است بر فرهنگ رایج رژیم غذایی و فاصله‌گرفتن زنان از بدن خود. نویسنده در این کتاب بر آن است تا روشی جذاب‌تر از فرهنگ سخت‌گیرانه و ترسناک رژیم غذایی را برای رسیدن به یک زندگی سالم غذایی و دست‌یابی به بدنی سالم و متناسب به‌دست دهد؛ روشی که به‌اعتقاد نویسنده زنان را عاشق بدن‌شان می‌کند و الگویی جذاب را برای مبارزه با بدخوری به آن‌ها ارائه می‌دهد.
در کتاب «الهۀ انقلابی» به وجه روانشناختیِ خوردن توجه شده است و به احساساتی که با غذا خوردن آمیخته می‌شوند. در این کتاب از نوع رابطه با غذا و بدن و تأثیر آن بر نتیجۀ تلاش برای مقابله با پرخوری و چاقی سخن رفته است و از اینکه طرز رفتار با غذا و بدن و نوع رویکرد به غذا خوردن چقدر در نتیجۀ خوردن و نخوردن و نوع رابطه با بدنِ خود مؤثر است. کتاب «الهۀ انقلابی» کتابی دربارۀ روان‌شناسی خوردن و فلسفۀ خوردن و ارتباط آن با طرز تلقی از بدن خود و نوع مواجهه و رابطه با بدن خود است.
کتاب «الهۀ انقلابی» از هفت بخش تشکیل شده است.
بخش‌های هفت‌گانۀ کتاب «الهۀ انقلابی» عبارتند از: «داستان من»، «رژیم غذایی عالی»، «آزاده باش»، «تا می‌توانید بخورید»، «دودلی‌ها را ساکت کنید»، «راه آزادی خود را کشف کنید» و «زنده‌باد الهه».
در بخشی از کتاب «الهۀ انقلابی» می‌خوانید: «هنگامی که پیام‌های موجود پشت عادات غذایی اشتباه و خوردن‌های احساسی و افزایش وزن را کشف می‌کنید، فرصت‌های شما به بی‌نهایت سوق پیدا می‌کنند. اضافه‌وزن‌تان را کاهش می‌دهید – آزادید به آن زندگی که در سر می‌پروراندید بال‌وپر دهید – یک زندگی هدفمند، جذاب و رؤیایی. از همه مهم‌تر آنکه شما این کارها را با بدنی انجام می‌دهید که عاشق زندگی کردن در کالبد آن هستید، یعنی جسم خودِ خودِ خودتان.»
کتاب «الهۀ انقلابی» با ترجمۀ عسل عباسیان در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است.

دربارۀ مِل ولز، نویسندۀ کتاب «الهۀ انقلابی»
مِل ولز (Mel Wells) سخنران TEDx، مربی روانشناسی سلامت و تغذیه و مؤلف است. از او، به‌جز کتاب «الهۀ انقلابی»، کتابی هم با عنوان «عطش بیشتر: امیال تندوتیز خود را ارضا کنید، رؤیا بپرورید و زندگی کاملی داشته باشید» منتشر شده است.

ادامه keyboard_arrow_down