کتاب | علوم انسانی | فلسفه | تاریخچه | تاریخ فلسفه غرب جلد 1: فلسفه باستان
تاریخ فلسفه غرب جلد 1: فلسفه باستان شابک: 9786002533586 506 صفحه 612 گرم قطع: رقعی نوع جلد: گالينگور تیراژ: 1000 تاریخ فلسفه فلسفه باستان آنتونی کنی رضا یعقوبی علوم انسانی فلسفه تاریخچه

937,500 ریال 1,250,000 ریال

ناشر: کتاب پارسه

چاپ سوم

کتاب «تاریخ فلسفه غرب 1» نوشته «آنتونی کنی»
A New History of Western Philosophy
کتاب «تاریخ فلسفه غرب1» نوشته «آنتونی کنی» اثری شناخته شده و دارای اهمیت برای دوستداران فلسفه است. کتاب، راهنمایی ارزشمند است که از طریق تحقیق فلسفی خواننده را با تاریخ فلسفه و پیشینه فکری فیلسوفان بزرگ آشنا می‌کند. فیلسوفان ماقبل سقراط با ارتباطی که با علوم مختلف داشتند دانشمند نیز نامیده می‌شدند، اما افلاطون نخستین شخصی بود که واژه «فلسفه» را به شکل امروزی به کار برد. بیشتر افراد اهل مطالعه، در طلب دانستن و بینشی عمیق‌تر از جهان هستند. افرادی که با طرح سوالاتی در پی تحقیق و بررسی گذشتگان می‌پردازند و آن را تفسر و تحلیل می‌کنند. تاریخ فلسفه در این نوع مطالعات بسیار مهم و کاربردی است. پرسش‌های فلسفی و آشنایی با اندیشه‌های فلاسفه‌ی گذشته به جهان بینی ما وسعت می‌بخشند. افراد جستجوگر و دوستدار مطالعه با آشنایی فضای فکری اندیشمندان و تفسیرهای فیلسوفان می‌توانند به شناخت عمیق‌تری از علل و عواملی دست یابند که برایشان مبهم بوده است. همچنین خواننده می‌تواند تاریخ و روند رشد فلسفه را از دوران باستان تا به امروز درک کند بنابراین سیر در جهان تاریخی فلسفه ارزشمند و قابل ستایش است. «آنتونی کنی» با توجه به اهمیت تاریخ فلسفه در مجموعه چهار جلدی «تاریخ فلسفه غرب» علاوه بر جایگاه فلسفه به تفسیر و تحلیل مفاهیم و مکاتب فلسفی نیز می‌پردازد. از این رو مجموعه چهار جلدی «تاریخ فلسفه غرب» یکی از آثار شناخته شده و مهم معرفی شده است. یادآوری می‌شود؛ جلد نخست از مجموعه کتاب «تاریخ فلسفه غرب» به تاریخ فلسفه‌ی باستان اختصاص دارد.
درباره کتاب «تاریخ فلسفه غرب 1»
کتاب با روایتی پر جست و خیز زندگی فیلسوفان بزرگ را از نو بیان می‌کند و پیشینیه تاریخی و فکری کارهای آنان را بریی مخاطب به طور کامل ارائه می‌دهد. در بخش نخست «تاریخ فلسفه غرب 1» نویسنده به آغاز فلسفه از فیثاغورس تا افلاطون می‌پردازد، سپس مکاتب فکری از ارسطو تا آگوستین را بررسی می‌کند. نظریه ارسطو، اپیکور، فلسفه رواقی و... بخش‌هایی هستند که در این قسمت مورد شرح و تحلیل قرار گرفته‌اند. قسمت سوم «چگونه استدلال کنیم: منطق» نام دارد. «معرفت و محدودیت‌های آن: معرفت شناسی» عنوان چهارمین بخش کتاب است. «وقایع چگونه رخ می‌دهند: فیزیک»، «هستی چیست، مابعدالطبیعه»، «نفس و ذهن»، «چگونه زندگی کنیم: اخلاق» دیگر بخش‌های کتاب «تاریخ فلسفه غرب1» هستند. در نهایت بخش پایانی جلد اول با عنوان «خدا» و گفتگوهایی در این‌باره به پایان می‌رسد.
در قسمتی از کتاب «تاریخ فلسفه غرب1» می‌خوانیم: «هراکلیتوس آخرین و معروف‌ترین فیلسوف از فیلسوفان اولیه آیونیا است. احتمالا سی‌سال از گزنوفانوس جوان‌تر بود. چون به گزارش خودش در پایان قرن ششم قبل از میلاد میانسال بوده است....حتی در دوره باستان هم فهم سخنان هراکلیتوس مشکل بود. لقب او «مرد اسرارآمیز» و «هراکلیتوس ناشناخته» بود...هراکلیتوس هم مثل دکارت و کانت خود را آغازگر دوره کاملا جدیدی در فلسفه می‌دید.»
درباره نویسنده کتاب «تاریخ فلسفه غرب 1»
سر آنتونی جان پاتریک کنی مشهور به آنتونی کنی فیلسوف انگلیسی است. او سال 1931 در لیورپول انگلستان متولد شد. تحصیلاتش در دانشگاه گریگوی حکمت مدرسی و الهیات مسیحی بود. او مدتی کشیش بود و سپس در دانشگاه آکسفورد به تحصیل پرداخت و با فلسفه‌ی تحلیلی آشنا شد. آنتونی کنی را فیلسوف تحلیلی می‌شناسند. او در زمینه فلسفه باستان، فلسفه قرون وسطی، فلسفه دین، فلسفه اخلاق و همچنین فلسفه ویتگنشتاین فعالیت دارد. آقای کنی در گذشته رئیس فرهنگستان بریتانیا و انجمن سلطنتی فلسفه بوده است. همینطور استاد فلسفه دانشکده اکستر و ترینیتی آکسفورد بوده و سپس استاد کالج بالیول در همان دانشگاه شده است.
در سال 1992 آنتونی کنی از الیزابت دوم لقب «سِر» گرفت. مهمترین اثر آنتونی کنی مجموعه چهار جلدی «تاریخ فلسفه غرب» است. بهتر است بدانید: نشریه «فرست تینگر» مجموعه چهار جلدی «تاریخ فلسفه غرب» را بهترین تاریخ فلسفه تک مؤلف پس از تاریخ فلسفه کاپلسون معرفی کرده است. جملاتی مانند «اثری فوق العاده با ارزش عالی»Times Higher Education Supplement هم از جملاتی است که در ستایش کتاب بیان شده است. از دیگر آثار آنتونی کنی می‌توان به کتاب «آکویناس»، «آکویناس و فلسفه ذهن»، «ایمان چیست»، «ایمانوئل کانت»، «درآمدی بر تاریخ مصور فلسفه غرب»، «معماری زبان و ذهن در فلسفه ویتگنشتاین»
بهتر است بدانید: جشن رونمایی مجموعه «تاریخ فلسفه غرب» در تاریخ 16 مرداد 1398 به کوشش مجله بخارا با عنوان شب فلسفه غرب در تهران برگزار شده است. همچنین پیامی از سوی آنتونی کنی برای این مراسم ارسال شده بود که برای حاضران خوانده شد. آنتونی کنی در قسمتی از پیامش درباره ابن سینا گفته بود: «ابن سینا در طول قرون وسطی و بعد از آن بی‌تردید تاثیرگذارترین فیلسوف بعد از افلاطون و ارسطو بوده است و امیدوارم فلسفه ایران در عصر حاضر به همان شکوفایی‌ا‌ش در عصر ابن‌سینا برسد.»
درباره ترجمه فارسی کتاب «تاریخ فلسفه غرب 1»
کتاب «تاریخ فلسفه غرب 1» توسط «رضا یعقوبی» به فارسی برگردانده شده است. کتاب از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه برای علاقه‌مندان و دوستداران مطالعه منتشر شده است.
رتبه کتاب «تاریخ فلسفه غرب 1» در گودریدز: 4.3 از 5

ادامه keyboard_arrow_down