کتاب | علوم انسانی | ادبیات | داستان ایرانی | عبور از خود
عبور از خود شابک: 9786002291660 118 صفحه 136 گرم قطع: رقعی نوع جلد: شوميز تیراژ: 5000 عبور محمود دولت آبادی علوم انسانی ادبیات داستان ایرانی

935,000 ریال 1,100,000 ریال

ناشر: چشمه

چاپ پنجم

عبور از خود: از سرگذشت
جُستارهایی از محمود دولت‌آبادی و گفت‌وگوهایی با او درباره ادبیات و دیگر چیزها. دولت‌آبادی در جُستارها و گفت‌وگوهای گردآمده در کتاب عبور از خود: از سرگذشت تجربه سالها نوشتن و کلنجاررفتن‌هایش با ادبیات و نیز تأملاتش در موضوعات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و نیز تجربه شخصی‌اش از مواجهه با این موضوعات و مقوله‌ها را روی دایره ریخته است. دولت‌آبادی در این کتاب از دشواری نویسنده‌بودن در ایران سخن گفته و از زندگی سخت نویسنده ایرانی. او همچنین از ادبیات و نسبت نزدیک آن با انزوا نوشته است. زندان یکی از تجربه‌هایی است که دولت‌آبادی پیش از انقلاب از سر گذرانده است. او در یکی از یادداشتهای این کتاب ماجرای دستگیری و زندانی‌شدنِ خود و چند و چون آن را نقل می‌کند و در گفت‌وگویی از سالهای زندان و کسان و گروههایی که در زندان دیده است سخن می‌گوید. سیدمحمود طالقانی یکی از شخصیتهای سیاسی‌ای است که دولت‌آبادی در زندان ساواک با او از نزدیک آشنا شده بوده و در این کتاب آنچه را که از طالقانی و شخصیت او دریافته و برداشت کرده ترسیم کرده است. عبور از خود: از سرگذشت شرح یک زیست فرهنگی و ادبی است در متن زیست فردی و اجتماعی و سیاسی. در این کتاب دولت‌آبادی را بیرون از آثارش اما در رابطه با این آثار می‌شناسیم، چرا که هر اثر ردی از زندگی بیرونی آفریننده‌اش را در خود دارد.
عبور از خود: از سرگذشت در نشر چشمه منتشر شده است.
درباره نویسنده: محمود دولت‌آبادی (- 1319)، داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس، نمایشنامه‌نویس، جُستارنویس و بازیگر تئاتر و سینما.
رتبه گودریدز:3/48 از 5.

ادامه keyboard_arrow_down